lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności

12.02.2018 r. Gżegżółka, pustułka i jaskółka, czyli o niezwykłości języka polskiego

 

"Nic nie robićnie mieć zmartwień, leżeć w trawie..." podśpiewujemy za Ryszardem Rynkowskim, bo któż nie ma takich marzeń. Niestety, życie nakłada na nas obowiązki i trud pracy nad sobą już od najmłodszych lat. Szkoła też kojarzy się z wysiłkiem, wymaganiami, a któż z nas nie chciałby "liczyć chmur, leniuchować, świat całować..." A rzeczywistość? Szkoła, książki, lekcje, zadania domowe, testy, sprawdziany, matematyka, geografia i jeszcze ta nieszczęsna ortografia...

Nic bardziej mylnego!

W NASZEJ szkole od książek i lekcji w ławkach czasem odchodzimy na moment, żeby uczyć się inaczej, prościej, ciekawiej, ale równie skutecznie. Stąd chętnie po raz kolejny wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym "Ortografia polska" w wykonaniu Wojciecha Habali i Jacka Lecznara. Aktorzy z Krakowa tym razem przeprowadzili NAS przez zawiłe ścieżki polskiej ortografii i w humorystyczny sposób wbili do najbardziej opornych głów najtrudniejsze językowe wyjątki. Okazało się, że lekcje języka polskiego nie idą na marne - wiele treści już znaliśmy, więc utrwalenie powiodło się.

Efekt, z którego jesteśmy dumni...

Daria Węgrzyn i Wiktoria Marczyk reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Daria zdobyła III miejsce. Gratulujemy!

czytaj więcej

STOP PUSTYM MISKOM cd…

 

Akcja zakończona!

Moi kochani czwartoklasiści - wolontariusze z klasy 4 z pomocą całej szkoły zebrali 131 kg karmy dla bezdomnych piesków.

Zanim  udaliśmy się na zasłużone ferie, zapakowaliśmy karmę i razem z rodzicami pojechalismy do schroniska dla zwierząt Psi Azylek u Jakuba Wolontariat w Brzeźnicy. Tam z  serdecznością powitały nas opiekunki  schroniska … no i oczywiście wesołe szczeniaczki: Chrupka, Malaga, Drops, Mila, Eska… sympatyczna Zara i Melisa oraz śpiewający Elvis J.

Kolana zmoczone, na kurtkach psie łapki … ale uśmiech na twarzy … bo miłości do zwierząt uczy się od najmłodszych lat…

Dziękujemy wszystkim uczniom z naszej szkoły i wychowawcom za zebranie karmy na rzecz psiaków!

                                                                                                                                                       Beata Erazmus

czytaj więcej

22.12.2017r. Jasełka szkolne.

 

„Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

z barszczem, z grzybami, z karpiem,

z gościem co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

 

         Wesołych Świąt!

         A w Święta,

         Niech się snuje kolęda.

         I gałązki świerkowe

         Niech pachną Wam na zdrowie.”


czytaj więcej

Szuflada

Gimnazjaliści z naszej szkoły wystąpili w Hotelu Millenium podczas Gali Wolontariatu. Sztuka „Szuflada” w wykonaniu uczniów z Nagoszyna w reżyserii Agnieszki Dybaś i Diany Wójcik oraz grupy tanecznej Simly Swagg w choreografii Miss Podkarpacia 2017 r., Natalii Barańskiej okazała się trafnym komentarzem biorącym pod lupę relacje międzyludzkie. Młodzi ludzie prowokowali do poszukiwań odpowiedzi na pytania: czy zaszufladkowany człowiek poradzi sobie w świecie rządzonym przez ludzi bez twarzy pędzących ku karierze, żyjących jak mimy, kierowanych przez stereotypy współczesnego świata? Jaka siła może sprawić, aby odrzucili pozory w życiu: konsumpcjonizm, egoizm, materializm? Dzięki czemu ludzie mogą zdjąć maski i pokazać prawdę o sobie, przecież szufladki dobre są na rzeczy, nie na ludzi?

Wystąpili: Sylwia Kurzeja, Marcin Osak, Filip Kobos, Wiktoria Marczyk, Daria Węgrzyn, Aleksandra Sąsiadek, Mateusz Rymut, Oliwia Łączak, Paulina Łączak, Emilia Bielawa.

czytaj więcej

  

05.12.2017r. Ksiądz Piotr - jesteśmy dumni.

Ksiądz Piotr Fela otrzymał Wyróżnienie w konkursie  na "Wolontariusza Roku 2017 roku w gminie Żyraków". Księdza do konkursu zgłosili uczniowie klasy III gimnazjum. Podczas Gali Wolontariatu odczytano zasługi każdego z kandydatów do tytułu. O księdzu Piotrze powiedziano: "Ksiądz Piotr to przyjaciel młodzieży, z którą w Nagoszynie pracuje od 4 lat, prowadząc Parafialną Grupę Młodzieżową. „To ksiądz, który łączy a nie dzieli, który podpowiada i pomaga, a nie wyręcza i robi coś za nas.

Jednak zawsze towarzyszy w naszych działaniach” – mówią o nim gimnazjaliści. Młodzież ceni go za szczerość, prostolinijność, skromność, oddanie, autentyczność, pasję, z jaką służy ludziom.


czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl