lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności

22.12.2017r. Jasełka szkolne.

 

„Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

z barszczem, z grzybami, z karpiem,

z gościem co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

 

         Wesołych Świąt!

         A w Święta,

         Niech się snuje kolęda.

         I gałązki świerkowe

         Niech pachną Wam na zdrowie.”


czytaj więcej

Szuflada

Gimnazjaliści z naszej szkoły wystąpili w Hotelu Millenium podczas Gali Wolontariatu. Sztuka „Szuflada” w wykonaniu uczniów z Nagoszyna w reżyserii Agnieszki Dybaś i Diany Wójcik oraz grupy tanecznej Simly Swagg w choreografii Miss Podkarpacia 2017 r., Natalii Barańskiej okazała się trafnym komentarzem biorącym pod lupę relacje międzyludzkie. Młodzi ludzie prowokowali do poszukiwań odpowiedzi na pytania: czy zaszufladkowany człowiek poradzi sobie w świecie rządzonym przez ludzi bez twarzy pędzących ku karierze, żyjących jak mimy, kierowanych przez stereotypy współczesnego świata? Jaka siła może sprawić, aby odrzucili pozory w życiu: konsumpcjonizm, egoizm, materializm? Dzięki czemu ludzie mogą zdjąć maski i pokazać prawdę o sobie, przecież szufladki dobre są na rzeczy, nie na ludzi?

Wystąpili: Sylwia Kurzeja, Marcin Osak, Filip Kobos, Wiktoria Marczyk, Daria Węgrzyn, Aleksandra Sąsiadek, Mateusz Rymut, Oliwia Łączak, Paulina Łączak, Emilia Bielawa.

czytaj więcej

  

05.12.2017r. Ksiądz Piotr - jesteśmy dumni.

Ksiądz Piotr Fela otrzymał Wyróżnienie w konkursie  na "Wolontariusza Roku 2017 roku w gminie Żyraków". Księdza do konkursu zgłosili uczniowie klasy III gimnazjum. Podczas Gali Wolontariatu odczytano zasługi każdego z kandydatów do tytułu. O księdzu Piotrze powiedziano: "Ksiądz Piotr to przyjaciel młodzieży, z którą w Nagoszynie pracuje od 4 lat, prowadząc Parafialną Grupę Młodzieżową. „To ksiądz, który łączy a nie dzieli, który podpowiada i pomaga, a nie wyręcza i robi coś za nas.

Jednak zawsze towarzyszy w naszych działaniach” – mówią o nim gimnazjaliści. Młodzież ceni go za szczerość, prostolinijność, skromność, oddanie, autentyczność, pasję, z jaką służy ludziom.


czytaj więcej

25.11.2017r. Spójrz inaczej na klucz do sukcesu.

Mateusz Rymut, uczeń III klasy gimnazjum szkoły w Nagoszynie zajął II miejsce w XX   Ogólnopolskim Konkursie Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę” w Przemyślu i na tym można by zakończyć suchą informację o wieloletnich przygotowaniach dziecka do takiego sukcesu.

czytaj więcej

 

11 listopada 2017 r. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Potrzeba nam wolności, jak trzeba przyrody,
Apostolstwa obłoków i ptaków nad krajem,
Jak rzek płynących prawnym przeznaczeniem wody
I gór, co rosną w ziemi skalnym obyczajem,
Jak ruchu świtów, nocy i gwiazd śród ciemności,
Ruchu zmian, ruchu trwania, systemu w systemie-
Jak Bogu co boskiego, nam trzeba wolności
Oddanej człowiekowi, by zaludniał ziemię."


czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl