lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności

Tak niedawno witaliśmy nowy rok szkolny, a już dobiegł końca. 22 czerwca 2018 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

czytaj więcej

22.06.2018 r.

22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie klasy trzeciej gimnazjum. Edukację w gimnazjum zakończyli uczniowie, których wychowawcą była pani Diana W. Wśród zaproszonych gości była pani dyrektor, nauczyciele a także rodzice tegorocznych absolwentów. Słowa podziękowania dla kadry pedagogicznej przekazali odchodzący uczniowie w programie muzyczno-artystycznym.  Absolwentów pożegnali uczniowie klasy drugiej gimnazjum i klasy siódmej.  Po uroczystym wręczeniu świadectw, nagród za wyniki szkolne, pracę społeczną wręczono listy gratulacyjne  rodzicom uczniów którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Ta uroczystość była dla trzecioklasistów ostatnią w szkole. Skończył się dla nich pewien etap życia, teraz czeka ich nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele. Mamy nadzieję, że z sympatią będą wspominać lata spędzone w naszej szkole. Życzymy wszystkim absolwentom dostania się do wymarzonych szkół, miłych i udanych wakacji.

czytaj więcej

21, 22 maja 2018 r.

„Wspaniałe towarzystwo, przepiękna pogoda, gorąca woda w basenie i zapierające dech w piersiach widoki…..”- tak wspominają wycieczkę do Zakopanego jej uczestnicy.

Miłośnicy górskich wędrówek, czyli klasa 6, 7 oraz „goście” z klasy  2g po raz kolejny przekonali się, jak w naszym kraju jest pięknie.

Trochę męczący „spacer” (oczywiście tylko z powodu upalnej pogody)na Gęsią Szyję i Rusinową Polanę zrekompensowała nam cudowna panorama polskich i słowackich Tatr oraz przepyszne oscypki.

1377m wysokości……? Cóż to jest dla „twardzieli” z naszej szkoły? Na Sarnią Skałę „dobiegli” niezwykle szybko. Po drodze zatrzymał ich na chwilę niezwykły widok Siklawicy. „Twardziele” to oczywiście nasi uczniowie. A opiekunowie………? No cóż,………..też dotarli na szczyt.

A po ciężkiej wędrówce………? – relaks w basenie w przepięknym pensjonacie RELAKS, pyszny obiad, wygodne łóżka i dłłłłłuuuuugie spacery naszej młodzieży (oczywiście od pokoju do………..pokoju).

ZA ROK TAM WRÓCIMY……..

czytaj więcej

19.04.2018 r.

„Gdybyś ujrzeć chciał

Nadwiślański świt

Już dziś wyruszaj ze mną tam

Zobaczysz, jak

Przywita pięknie nas

Warszawski dzień.”

                            

„Sen o Warszawie”  Czesława Niemena… my nie śniliśmy, my tam byliśmy.

Klasa 4 brała udział w projekcie MAŁY ŚWIAT  DUŻEGO PIENIĄDZA sponsorowanym przez Fundację  Śnieżka  Twoja Szansa. Jedną z wielu atrakcji projektu był wyjazd do Warszawy.

Wczesnym Rankiem 19 kwietnia, jeszcze zaspani ale pełni ochoty na przygody, wyruszyliśmy pendolino do stolicy Polski. Sama podróż nieznanym pociągiem przyniosła nam wiele radości. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca, które przykuwają uwagę turystów. Podróżowaliśmy  po kosmosie w trakcie seansu filmowego oraz zwiedzania Centrum Kopernika. Stąpaliśmy śladami królów polskich po Starym Mieście. Widzieliśmy Stadion Narodowy, budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego z pięknymi ogrodami  na dachu i szereg ciekawych miejsc  związanych z historią naszej Ojczyzny.

Pełni wrażeń wróciliśmy do naszego Nagoszyna.

czytaj więcej

27.05.2018 r. Roztańczony Nagoszyn


Taniec i śpiew królowały w niedzielną majówkę w Nagoszynie. Rekord Guinnessa nie padł, ale zabawa była przednia – relacjonowała Sylwia Kurzeja, gimnazjalistka z tutejszej szkoły. Przygotowywaliśmy się do odtańczenia belgijki klasami, z wprawą tańczyli  uczniowie począwszy od klasy pierwszej szkoły podstawowej aż do trzeciej gimnazjum. Grupa tancerzy-amatorów: młodzież, dzieci, wójt, radni, rodzice i nauczyciele miejscowej szkoły, w sumie 180 zgromadzonych osób podczas „Majówki z rodziną” ustanowiło rekord gminy Żyraków w kategorii najwięcej osób tańczących. Uczestnicy spotkania plenerowego niebanalnie spędzili niedzielne popołudnie: był koncert, mecze strażacy-ochotnicy kontra gimnazjaliści oraz rodzice kontra młodzież, konkurs nietuzinkowej wiedzy, pokazy sprzętu strażackiego, przeciąganie liny i wyścigi rodziców z dziećmi, porady dietetyków i lekcje makijażu, były kiełbaski z grilla, gofry, ciasteczka i ciasta a wszystko przygotowane przez dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi przedszkola i szkoły oraz miejscowe stowarzyszenie. Dni Rodziny są okazją do prawdziwej integracji mieszkańców i realizacji wspólnej inicjatywy wszystkich pokoleń i tak też było w Nagoszynie. Rękawica została rzucona - w Nagoszynie tańczyło 140 par. Czy ktoś w powiecie dębickim pobije ich rekord?

Taniec belgijski  z repertuaru zespołu Laïs utwór 't Smidje łączący współczesny folk i inne gatunki muzyczne, który zyskał popularność m.in. w środowiskach harcerskich, oazowych, pielgrzymkowych. Do piosenki powstał układ choreograficzny wykonywany grupowo jako taniec integracyjny, przy którym można świetnie się bawić.


| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl