lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Samorząd Uczniowski

„Pomagać też trzeba umieć...Nie byle jak, aby tylko...”

 

JESTEŚMY WOLONTARIUSZAMI…

 

POLA NADZIEI

Samorząd Uczniowski już po raz kolejny bierze udział w akcji „Pola Nadziei”. Celem kampanii jest szerzenie idei hospicyjnej, promowanie wolontariatu, aktywizowanie i uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby innych, a także pozyskiwanie funduszy na działalność Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II. Gimnazjaliści z naszej szkoły posadzili na szkolnych klombach cebulki żonkili, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Mamy nadzieję, że obficie zakwitną, by móc je wręczyć na wiosnę w trakcie kwestowania ofiarodawcom, którzy wesprą ten szczytny cel pomocy bliźniemu.

 

POMOC PRZEDŚWIĄTECZNA DLA UBOGICH

Po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pomocy dla potrzebujących, samotnych mieszkańców Nagoszyna. Dary zostaną przekazane tuż przed Świętami  Bożego Narodzenia.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Wszystkim chłopcom życzyliśmy:
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości - 
wszystkiego najlepszego 
z okazji Dnia Chłopaka:).

czytaj więcej

6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie…”

czytaj więcej

PIŻAMERSI

Samorząd  Uczniowski naszej  szkoły  planuje i realizuje również nietuzinkowe pomysły. Poniedziałek 27 listopada2017 roku był niecodzienny. SU ogłosił go „Dniem piżamy”. Każdy, kto miał ochotę, mógł w tym dniu parad­ować po szkole w cieplutkiej piżamie, z szlafrokiem zarzu­conym na plecy, przy­tu­lanką w ręce i w swoich domowych kap­ci­ach na stopach.

Tego dnia czuliśmy się w szkole ... jak w domu.

czytaj więcej

STOP PUSTYM MISKOM

 

Czy ja mogę zostać wolontariuszem?

 

TAK… wystarczy zrobić coś dla innych, tak  bez żadnej korzyści - powiedziałam moim wychowankom     z klasy 4. No i zaczęło się… Właściwie to zaczęło się już kilka lat temu, kiedy to jako uczniowie klasy pierwszej całymi workami przynosili zakrętki na potrzeby osób niepełnosprawnych.

I tak pozostało im do dziś… Klasa 4 wymyśliła nowy pomysł na wolontariat. Postanowili ogłosić na terenie szkoły akcję STOP PUSTYM MISKOM. Pomysłem zarazili całą szkołę. Uczniowie od klasy 1 aż po gimnazjalistów do końca stycznia 2018 roku zbierają karmę dla zwierząt ze schronisk z terenu gminy Żyraków. Są już pierwsze zachwycające wiadomości. Uczniowie zebrali ponad 100 kg karmy.A to jeszcze nie koniec… cdn

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl