lista mailingowa

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Europejski Fundusz Społeczny.

Pracownia komputerowa i multimedialne centrum informacji z EFS

W ostatnich latach nasza szkoła otrzymała pracownię komputerową oraz Centrum Informacji Multimedialnej. Było to możliwe po przystąpieniu naszej szkoły do programów Ministerstwa Edukacji Narodowej "Pracownie komputerowe dla szkół" i "Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych".
Pracownie komputerowe zastąpiły stare wyeksploatowane komputery.     Nowoczesne stanowiska komputerowe bardzo ułatwiają poznawanie tajników informatyki przez uczniów na zajęciach i pozwalają na wykorzystywanie zasobów Internetowych w nauczaniu. Oprócz stacji uczniowskiej posiadamy jeszcze zestaw składający się z komputera przenośnego i projektora multimedialnego. Zestaw ten bardzo często jest wykorzystywany przez nauczycieli do prowadzenia zajęć poza pracownią komputerową, co bardzo uatrakcyjnia zajęcia.
Multimedialne Centrum Informacyjne to miejsce, w którym słuchacze mogą bezpłatnie korzystać z 4 komputerów, Internetu oraz programów multimedialnych wydawnictwa PWN. Jak zdążyliśmy zauważyć zainteresowanie uczniów jest bardzo duże. Nowe pracownie oraz centra wyposażone są także w drukarki laserowe oraz skanery.
Otrzymany sprzęt komputerowy współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.